Skażona woda w Słupi Koneckiej

Data publikacji: 14.10.2021 10:38
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Mieszkańcy całej gminy Słupia Konecka nie mogą korzystać z bieżącej wody. Sieć została skażona. Służby gminne dowożą wodę cysternami. Sanepid wydał komunikat, mówiący o tym, że w wodzie z ujęcia Mnin w gminie Słupia Konecka wykryto bakterie z grupy coli.

Jak informuje Robert Wielgopolan, wójt Słupi Koneckiej, w środę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Końskich wydała komunikat o niezdatności do spożycia wody z Mnina, ale sprawdzono też inne ujęcia.

- Bakterie wykryto w Pilczycy, ale nie mamy pewności, czy pojawiły się tylko tam, dlatego wczoraj pobrano też próbki w innych ujęciach. Dopiero jutro przekonamy się, czy można pić wodę z kranu. Na razie woda dowożona jest do całej gminy - informuje wójt.

Jak dodaje, cysterny zaopatrują w wodę ponad 3 tys. odbiorców w miejscowościach: Mnin, Budzisław, Biały Ług, Słomiana, Czerwona Wola Wieś, Czerwona Wola Kolonia, Hucisko, Olszówka, Radwanów Wieś, Radwanów Kolonia, Wólka, Pilczyca, Ruda Pilczycka, Skąpe, Rytlów, Zaostrów, Słupia Konecka, Piaski, Pijanów, Bania, Błagodać, Bukowie, Gabrielów, Kajetanów, Malik, Mokre, Przymusów, Szwedy

Wójt zaznacza, że Zakład Gospodarki Komunalnej w Słupi sprawdzi, co było przyczyną skażenia.

adv adv
Wiadomości
Reklama