Śledczy zbadają przyczynę śmierci mężczyzny w kabinie dźwigu

Data publikacji: 25.05.2021 11:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. KM PSP

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód zbada sprawę śmierci 55-letniego mężczyzny, który w poniedziałek zasłabł w jednym w zakładów pracy przy ulicy Zagnańskiej w Kielcach.

Jak informowaliśmy, mimo godzinnej reanimacji jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna stracił przytomność w kabinie suwnicy na wysokości 15 metrów nad ziemią.

Katarzyna Kasowska-Pedrycz, zastępca Prokuratora Rejonowego informuje, że prokuratora prowadzi śledztwo w sprawie ewentualnego naruszenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Śledczy będą badać, czy mogło dojść do narażenia pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia.

- Wczoraj na miejscu zdarzenia, prokurator z udziałem biegłego przeprowadzili oględziny. Została zarządzona sekcja zwłok pokrzywdzonego. Na chwilę obecną postępowanie prowadzone jest w sprawie, nikomu nie zostały przedstawione przez prokuratora zarzuty - dodała Katarzyna Kasowska-Pedrycz

Sekcja zwłok mężczyzny odbędzie się w środę po południu. Prokuratura zabezpieczyła dokumentację i przesłuchuje świadków zdarzenia.

W sprawę włączyła się Państwowa Inspekcja Pracy. Jak informuje Barbara Kaszycka z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, inspekcja sprawdzi m.in., czy mężczyzna był dopuszczony do pracy oraz czy miał aktualne badania lekarskie.

- Wypadek wydarzył się na terenie zakładu i jest to prawdopodobnie wypadek związany ze stanem zdrowia. Inspektorzy zbadają jednak wszystkie informacje w tej sprawie. Kontrola zostanie przeprowadzona też na miejscy zdarzenia - dodała Barbara Kaszycka.

Tagi do tego wpisu
Reklama