Ślichowice mają nowoczesne boiska. Skorzystają uczniowie i mieszkańcy

Data publikacji: 21.05.2021 13:24
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.05.2021 Kielce. Otwarcie kompleksu boisk przy SP 25

21.05.2021 Kielce. Otwarcie kompleksu boisk przy SP 25
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zespół boisk, bieżnia, skocznia w dal i zewnętrzna siłownia – to nowa infrastruktura, z której będą korzystali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach oraz mieszkańcy osiedla Ślichowice.

Inwestycja sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego została oddana do użytku. Najbardziej zadowoleni są uczniowie podstawówki. Każdy z nich ma już swoje ulubione boisko.

- Jak gram w siatkówkę od sześciu lat i według mnie to boisko do piłki siatkowej – mówiła Daria. Bartek dodaje, że najbardziej cieszy go boisko do piłki nożnej. – Ale wszystkie są bardzo fajne i każdy by chciał na nich grać – twierdzi.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc podkreśla, że budżet obywatelski pokazał, iż mieszkańcy Kielc chcą spędzać czas na aktywności fizycznej. Sylwester Ozga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 zapewnia, że jego uczniów nie trzeba przekonywać do sportu. Korzystali z boisk jeszcze przed ich oficjalnym otwarciem.

- Gdy dysponujemy tak pięknymi obiektami, jakość lekcji wychowania fizycznego się zmieni. Dużo więcej grup będzie mogło jednocześnie mieć takie zajęcia – tłumaczy Sylwester Ozga.

Kompleks sportowy udało się wybudować dzięki głosom okolicznych mieszkańców, dlatego też boiska i siłownia będą otwarte dla wszystkich, którzy popołudniami, już po zakończeniu pracy szkoły, będą chcieli aktywnie zrelaksować się na świeżym powietrzu. W sumie inwestycja kosztowała około 1,6 mln złotych.

To już drugi kompleks sportowy otwarty w Kielcach tym tygodniu. Wcześniej nowoczesne boiska otwarto przy Szkole Podstawowej nr 9. Ta inwestycja również została sfinansowana z budżetu obywatelskiego.

Reklama