Ślisko na drogach, ale wszystkie trasy są przejezdne

Data publikacji: 13.01.2021 17:59 / Data aktualizacji: 13.01.2021 22:50
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.01.2021. Zima - droga powiatowa w Skroniowie

13.01.2021. Zima - droga powiatowa w Skroniowie
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uwaga kierowcy, zamarza błoto pośniegowe, na drogach jest ślisko. O utrudnieniach na trasie z Piekoszowa do Rykoszyna poinformowała nas jedna ze słuchaczek. Droga ok. 17.30 była nieprzejezdna, ponieważ utknął na niej pojazd ciężarowy.

Dyżurny obwodu drogowego nr 3 w powiecie kieleckim przyznał, że wpływały zgłoszenia o pojazdach, które nie mogły podjechać pod górę na niektórych trasach. W te miejsca na bieżąco wysyłane były pługopiaskarki. W gminie Piekoszów to nie były jedyne utrudnienia. Kolejny ze słuchaczy informował, że bardzo ślisko i niebezpiecznie było na trasie ze Szczukowic do Jaworzni.

Z kolei w obwodzie drogowym nr 1, który obejmuje gminy Chmielnik, Chęciny, Morawicę, Pierzchnicę i Sitkówkę Nowiny najtrudniejsza sytuacja była w Bilczy i Brudzowie. Piaskarki, które wróciły do bazy po pracy w nocy i w ciągu dnia, znów wyjechały na ulice.

Zgłoszenia od kierowców wpływały także do obwodu drogowego nr 2, obejmującego gminy Bodzentyn, Nowa Słupia, Bieliny, Łagów, Daleszyce, Górno i Raków. Szczególnie trudna była sytuacja w miejscowościach Marzysz, Suków i Borków.

Natomiast z informacji od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że obecnie wszystkie trasy krajowe w województwie są przejezdne, nie ma zgłoszeń od kierowców o utrudnieniach. Podobnie jest na trasach wojewódzkich.

Reklama