Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę

Data publikacji: 27.06.2020 15:17
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2020 Cedzyna. Zalew. Rekreacja

27.06.2020 Cedzyna. Zalew. Rekreacja
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wiele osób słoneczną sobotę postanowiło spędzić nad wodą, m.in. nad zalewem w podkieleckiej Cedzynie.

Chętni mogą popływać tam na kajakach, deskach SUP, łodziach wiosłowych i motorowych oraz skuterze wodnym i jachcie żaglowym Omega.

Pani Monika przyjechała nad zalew z grupą swoich znajomych, by popływać na rowerach wodnych.

- Przyjechałam tu z dwójką swoich dzieci i z koleżanką oraz jej dzieckiem. Chcemy spędzić ten dzień na świeżym powietrzu. Za chwilę wsiądziemy do rowerku wodnego, a później planujemy trochę poleniuchować i poopalać się - dodała pani Monika.

Piotr Molasy, prezes Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apeluje, by podczas wypoczynku nad wodą nie zapomnieć o rozwadze i zdrowym rozsądku.

- Apelujemy, by podczas wypoczynku nad wodą nie spożywać alkoholu i innych używek. To bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy ktoś chce popływać na którymś z naszych sprzętów wodnych. W swoich zasobach posiadamy alkogogle, dzięki którym można sprawdzić, jak widzi się po spożyciu alkoholu. Przestrzegamy też, zwłaszcza osoby nie potrafiące pływać do zakładania kamizelek ratunkowych - mówi Piotr Molasy.

O bezpieczeństwie nad wodą będziemy także rozmawiać we wtorek w naszym dopołudniowym programie „Stacja wakacje!”.

Sprzęt nad zalewem w Cedzynie wypożycza się na godziny. Za jedną godzinę korzystania z rowerka wodnego należy zapłacić 25 zł, kajaka dwuosobowego - 15 zł., a jednoosobowego - 10 zł. Z kolei deski SUP są po 15 zł za dużą i 10 zł za juniorską, a 20 zł za łódź wiosłową.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
03.10.2019 12:51

Cedzyna piękna jak nigdy

04.08.2018 16:45

Cedzyna pełna plażowiczów

Reklama