Śmierć w celi - przyczyny wciąż nieznane

Data publikacji: 09.10.2020 10:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Do śmierci 28-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w celi Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej nikt się nie przyczynił - takie są wstępne wyniki sekcji zwłok. Na jego ciele nie było bowiem urazów, które mogłoby na to wskazywać. Wciąż nie jest znana dokładna przyczyna zgonu.

Przypomnijmy, mężczyzna został przywieziony do komendy we wtorek po awanturze domowej. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Lekarz stwierdził, że nie ma przeciwskazań do zamknięcia go w celi. W środę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych policjant zorientował się, że 28-latek nie daje oznak życia. Na miejsce został wezwany lekarz, który stwierdził zgon.

Do komendy zostali wezwani funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych oraz Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Sprawą zajęła się także Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej.

Zastępca szefa instytucji Małgorzata Gicewicz informuje, że sekcja zwłok nie wykazała żadnych urazów na ciele, które mogłyby wskazywać, że ktoś przyczynił się do śmierci mężczyzny.

- Niestety sekcja nie wykazała bezpośredniej przyczyny zgonu. Jest to sekcja z kategorii „białych”, czyli nie wiemy nadal co spowodowało śmierć tego młodego człowieka - mówi.

Jak dodaje, zostały zabezpieczone próbki do dalszych badań, w tym toksykologicznych i mikroskopowych oraz krew, dzięki której zostanie ustalone stężenie alkoholu i ewentualnych toksyn w organizmie. Wyniki powinny być znane w ciągu najbliższych tygodni.

Reklama