Śmierć w policyjnej celi

Data publikacji: 27.07.2021 14:33
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. pixabay

W celi Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zmarł 53-letni zatrzymany. Michał Zwolski, rzecznik prasowy buskiej policji informuje, że mężczyzna - mieszkaniec powiatu kazimierskiego - dzień wcześniej został zatrzymany i doprowadzany do buskiej komendy przez funkcjonariuszy z Kazimierzy Wielkiej. W dniu zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

- W trakcie porannej toalety dostał ataku epilepsji. Policjant, który w tym czasie pełnił służbę, niezwłocznie udzielił mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwaliśmy pogotowie ratunkowe. Załoga przez godzinę prowadziła resuscytacje oddechowo-krążeniową, ale nieskutecznie - relacjonuje oficer prasowy.

Michał Zwolski dodaje, że na miejscu wykonano szereg czynności realizowanych pod nadzorem prokuratora, z udziałem technika kryminalistyki oraz funkcjonariuszy z wydziału kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany prawdopodobnie w związku z drobną kradzieżą.

Tagi do tego wpisu
Reklama