SMS za 66 tysięcy złotych

Data publikacji: 09.06.2020 14:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Ponad 66 tys. zł straciła 34-letnia mieszkanka Buska-Zdroju. Kobieta otworzyła link przesłany SMS-em, rzekomo przez firmę kurierską. Sprawcy oszustwa poszukuje policja.

Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju informuje, że wczoraj do mundurowych zgłosiła się 34-letnia mieszkanka miasta, która stwierdziła że została oszukana. Z jej relacji wynikało, że w piątek na telefon komórkowy dostała wiadomość tekstową o treści: „Proszę o dopłatę do paczki 1,47 zł, ponieważ paczka została wstrzymana. Zaraz po wpłacie paczka zostanie nadana”. Kobieta początkowo ignorowała wezwanie, ale ze względu na fakt, że oczekiwała na przesyłkę, weszła w link. Po przekierowaniu na stronę banku dokonała wpłaty niewielkiej kwoty. Po kilku minutach zaczęła dostawać powiadomienia o wypłacie gotówki za pomocą BLIKA. Łącznie z jej konta ktoś wypłacił prawie 66,5 tys. złotych.

Tomasz Piwowarski dodaje, że mieszkańcy Buska-Zdroju coraz częściej dostają wiadomości tekstowe, w których są wzywani do dopłaty drobnych kwot, w związku z zamówioną przesyłką. Policjant przestrzega, aby weryfikować komu wysyłamy przelewy. W razie jakichkolwiek podejrzeń, należy skontaktować się z funkcjonariuszami.

Przykładowy smsFot. KPP w Busku-Zdroju

Reklama