Solec-Zdrój doczeka się rewitalizacji

Data publikacji: 05.07.2020 15:39
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.06.2020 Solec-Zdrój. Widok na miasto

10.06.2020 Solec-Zdrój. Widok na miasto
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Będzie kosztowała blisko 8,5 mln złotych, a jej realizacja ma się rozpocząć w najbliższych dniach. Władze Solca-Zdroju podpisały umowę na rewitalizację centrum miejscowości.

Głównym zadaniem będzie budowa deptaka na ulicy 1 Maja, na odcinku od ulicy Krakowskiej do ulicy Kościuszki. To pierwszy etap planowanych zmian w infrastrukturze Solca-Zdroju.

- Nowy deptak ma być atrakcją dla mieszkańców i kuracjuszy - mówi Piotr Kalita, zastępca wójta.

- Deptak będzie wyłączony z ruchu i wykonany z płyt granitowych. Pojawią się też elementy małej architektury, czyli m.in. lampy, ławki i kosze. Natomiast w centralnej części deptaka powstanie fontanna. Przybędzie też zieleni. Z kolei przy uzdrowisku wybudowany zostanie plac, na którym będzie można organizować różnego rodzaju imprezy - zaznacza Piotr Kalita.

Inwestycja obejmie również przebudowę ulic: Kościuszki, Kościelnej i Cichej oraz budowę dwóch publicznych toalet. Zainstalowany zostanie też monitoring oraz punkty z dostępem do bezpłatnego internetu.

W skład rewitalizacji wchodzi też m.in. zagospodarowanie parku o powierzchni 2,5 hektara, budowa mini tężni, budowa alejek wokół zalewu oraz pomostu. Natomiast w pobliżu sali widowiskowej ma powstać parking i siłownia plenerowa.

Koszt rewitalizacji to prawie 13 mln złotych, z czego ponad 4,2 mln złotych stanowi dofinansowanie unijne.

Reklama