Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Jak skorzystać z pomocy?

Data publikacji: 07.11.2020 14:44
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Osoby, które ukończyły 70. rok życia mogą otrzymać pomoc w ramach rządowego Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Wolontariusze mogą m.in. zrobić zakupy, a także wyjść z psem.

Magdalena Buczyńska, koordynatorka w Regionalnym Centrum Wolontariatu informuje, że każda osoba, która ukończyła 70. rok życia i ze względu na epidemię zdecyduje się pozostać w domu, może skorzystać z bezpłatnej pomocy. Wystarczy, że zadzwoni na ogólnopolską infolinię 22 505 11 11 i tam odpowie na kilka pytań. Może też sama zarejestrować się na stronie wspierajseniora.pl.

Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy do seniora przedstawicielowi ośrodka pomocy społecznej w danej gminie, a następnie pracownik ośrodka skontaktuje się z osobą potrzebującą wsparcia. Później wolontariusze dostarczą niezbędne produkty. Koszty zakupów pokrywa senior.

- Senior przygotowuje listę zakupów i pieniądze. To przekazuje wolontariuszowi w rękawiczkach i maseczce, który idzie zrobić zakupy - mówi Magdalena Buczyńska. 

Akcja Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to akcja rządowa, jednak Regionalne Centrum Wolontariatu zamierza także dotrzeć do osób, które nie ukończyły 70. roku życia, a potrzebują wsparcia. Chętni mogą zadzwonić pod numer 41 362 14 12 lub wysłać prośbę przez e-mail kontakt@centrumwolontariatu.eu i poprosić o pomoc.

Osoby, które chcą pomagać seniorom mogą zgłosić chęć pomocy za pomocą tego samego e-maila.

Reklama