Śpiewanie daje im radość i odskocznię od codziennych kłopotów

Data publikacji: 04.10.2020 20:13
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.10.2020. Kielce. Senior Show

04.10.2020. Kielce. Senior Show
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Seniorzy z całego województwa świętokrzyskiego prezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne i literackie w Wojewódzkim Domu Kultury, gdzie odbyła się kolejna edycja Senior Show.

Przed publicznością wystąpiła m.in. Małgorzata Siemieniec, która zaśpiewała piosenkę „Radość najpiękniejszych lat” z repertuaru Anny Jantar oraz arię Grażyny Brodzińskiej „Przetańczyć całą noc”. Jak powiedziała pani Małgorzata, śpiewanie jest jej ogromną pasją.

- Bez śpiewania nie mogłabym normalnie funkcjonować. Dodaje mi ono radości i wigoru. Dla mnie jest to odskocznia od codziennych kłopotów, a tych mi nie brakuje, bo opiekuję się chorym mężem. Gdyby nie śpiewanie, to siedziałabym posępnie w domu - dodała Małgorzata Siemieniec.

Tomasz Irski z Wojewódzkiego Domu Kultury informuje, że ze względu na sytuację epidemiczną na sali widowiskowej musiały zostać zachowane obostrzenia dotyczące liczby osób na widowni. Natomiast ci, którzy pozostali w domu Senior Show mogli oglądać w Internecie na Portalu Informacji Kulturalnej WDK.

- Nie mogliśmy także zaprosić wszystkich artystów, których chcieliśmy, ponieważ zarówno Kielce, jak i powiat kielecki są w żółtej strefie, a z tym się wiążą pewne ograniczenia. Dlatego wszystkie występy można było zobaczyć w Internecie, gdzie pozostali członkowie grupy Senior Show mogą oglądać nas na żywo. Nasi członkowie pochodzą nie tylko z Kielc, czy nawet z Polski, ale także z Rumuni, Indii, Tajwanu, czy Francji - dodał Tomasz Irski.

Kolejny Senior Show w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się 24 października.

Reklama