Spokojnie do szczepienia przed urzędem

Data publikacji: 10.07.2021 16:30
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.07.2021. Kielce. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Akcja „Zaszczep się w wakacje”

10.07.2021. Kielce. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Akcja „Zaszczep się w wakacje”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Zaszczep się w wakacje” to hasło kolejnej akcji szczepień, zorganizowanej przed urzędem wojewódzkim w Kielcach. Dziś wszyscy chętni wszyscy chętni mogli przyjąć jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.

Akcja szczepień przed urzędem wojewódzkim odbywała  się płynnie. Niewielka kolejka chętnych utworzyła się jedynie  po godzinie 10., kiedy punkt szczepień rozpoczął działalność.

Na przyjęcie preparatu w mobilnym punkcie szczepień zdecydował się miedzy innymi Ryszard Małas, którego do sczepienia zachęciła żona Zofia.

- Dotychczas nie byłem przekonany, że powinienem się zaszczepić. Czuję się dobrze, dlatego myślałem, ze nie powinienem jeszcze się szczepić - dodaje.

Natomiast pani Zofia zaznacza, że niechęć męża do sczepień wynikała z faktu, że jeszcze posiadał odporność po przechorowaniu koronawirusa. Pani Zofia i pan Ryszard zgodnie podkreślają, że otwarcie punktu szczepień przy urzędzie jest bardzo dobrym pomysłem.

Jak informuje Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski, tymczasowy punkt szczepień będzie działał także w przyszłym tygodniu.

Jak zaznacza, mobilny punkt sczepień to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy planują wakacyjny wyjazd. Zaszczepić można się niemalże z ulicy,  bez żadnych formalności, poza wypełnieniem niezbędnych ankiet zdrowotnych - dodaje.

Za obsługę punktu szczepień przy urzędzie wojewódzkim  odpowiada  personel Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. Mobilny punkt otwarty będzie także w dniach 12-16 lipca w godzinach 8.00 do 18.00.

adv adv
Wiadomości
Reklama