Spotkali się, aby zaprezentować swoje pojazdy i dać radość dzieciom

Data publikacji: 24.10.2021 17:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.10.2021. Końskie. Zjazd pasjonatów motoryzacji

24.10.2021. Końskie. Zjazd pasjonatów motoryzacji
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Pasjonaci motoryzacji spotkali się przy stadionie OSiR w Końskich, by zebrać datki i fundusze na organizację mikołajek dla dzieci z ośrodka opiekuńczego w Stąporkowie.

Kamil Szlęzak, jeden z członków „Koneckiego Motopikniku” i inicjator akcji informuje, że zjazd pasjonatów samochodów sportowych i modyfikowanych to jednocześnie zbiórka funduszy na Wielofunkcyjną Placówkę Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie. Co roku w Mikołajki „Konecki Motopiknik” zawozi prezenty kupione z takich zbiórek jak niedzielna do dzieci z placówki.

- Całą ekipą jedziemy naszymi „tuningowanymi” samochodami do dzieciaków, żeby sprawić im radochę. Oprócz prezentów, sprawiamy im frajdę naszymi samochodami i tym, że możemy być w tym dniu razem z nimi.

Kamil Szlęzak dodaje, że na zjeździe zobaczyć można samochody, których na co dzień nie widać na drogach, czyli modyfikowane, klasyczne i zabytkowe.

Jednym z takich samochodów jest Volkswagen Corrado. Jego właścicielem jest pan Karol, który od 12 lat regularnie go ulepsza i modyfikuje.

- Począwszy od zmiany koloru z granatowego na czarny, założyliśmy koła szesnastki S2 w dziewięciu calach. Zmieniliśmy silnik z 2.0 na 2.8 VR6, dodatkowo zamiast sprężyn mamy poduszki, więc możemy podwozie podnieść i opuścić.

Konecki Piknik działa od kilku lat i oprócz małych zjazdów - „spotów” organizują duże zjazdy samochodów zabytkowych, kolekcjonerskich i modyfikowanych w Sielpi i na stadionie OSiR.

Reklama