Spotkania i treningi z olimpijczykami

Data publikacji: 19.10.2021 20:42
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Sport
19.10.2021. Parszow. Spotkanie olimpijczyków z uczniami szkoły podstawowej. Na zdjęciu (od lewej): Sandra Drabik, Wojciech Bartnik

19.10.2021. Parszow. Spotkanie olimpijczyków z uczniami szkoły podstawowej. Na zdjęciu (od lewej): Sandra Drabik, Wojciech Bartnik
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak to jest reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej? - mogli się dziś przekonać uczniowie podczas spotkań z pięściarzami Sandrą Drabik i Wojciechem Bartnikiem.

W Parszowie, a także w Starachowicach i Skarżysku sportowcy przeprowadzili krótki trening i opowiedzieli o swoich doświadczeniach w świecie sportowej rywalizacji.

Sandra Drabik jest srebrną medalistką igrzysk europejskich i mistrzostw Europy, a Wojciech Bartnik - brązowym medalistą olimpijskim.

Sandra Drabik mówiła, że podczas takich spotkań można przekazać młodzieży wiele informacji. 

- Chcemy przede wszystkim nauczyć ich wytrwałości, wiary we własne siły oraz umiejętności radzenia sobie z porażkami. Każde ze spotkań jest także szansą na zachęcenie dzieci do ruszenia się z kanapy i podjęcia wysiłku sportowego - dodała.

Z kolei Wojciech Bartnik mówił, że wielkie sukcesy są dostępne dla każdego, bez względu na miejsce pochodzenia.

- Ja urodziłem się i wychowałem w Oleśnicy niedaleko Wrocławia. Do dziś podkreślam, że reprezentuję Polskę i Oleśnicę. Wiem, że sukces nie jest zarezerwowany tylko dla zawodników z dużych miast, bardzo wielu olimpijczyków wywodzi się ze wsi i małych miasteczek. Nasze spotkanie z dziećmi ma im uświadomić, że sukces zależy tylko od ich pracy - zaznaczył.

Młodzież, która miała okazję spotkania z olimpijczykami, była bardzo zadowolona z takiej okazji.

- To rzadkość, żebyśmy osobiście mogli spotkać sportowców, którzy tak wiele osiągnęli. Jesteśmy pod wrażeniem ich sukcesów i być może nam też kiedyś się uda zdobyć podobne medale - mówili chłopcy z ósmej klasy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parszowie Barbara Gajewska podkreślała, że program spotkań z olimpijczykami jest bardzo cenny dla szkoły.

- Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele podobnych spotkań. Dla naszych uczniów to bardzo rozwijające, a możliwość osobistego spotkania z ludźmi sukcesu sportowego jest inspiracją do większej pracy nad swoimi umiejętnościami.

Patronat nad cyklem spotkań objęli wiceminister Anna Krupka i marszałek Andrzej Bętkowski.

Podobne wiadomości
Reklama