Spotkanie w Wiślicy: potrzebujemy kolejnych pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy

Data publikacji: 01.07.2020 18:36
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
1.07.2020 Wiślica. Spotkanie Elżbiety Witek - Marszałek Sejmu z mieszkańcami.  Od lewej: poseł Marek Kwitek, Elżbieta Witek - marszałek Sejmu,  poseł Anna Krupka - wiceminister sportu, Jacek Balicki - sekretarz Miasta i Gminy Wiślica, Jacek Gocyk - przewodniczący Rady Miejskiej w Wiślicy.

1.07.2020 Wiślica. Spotkanie Elżbiety Witek - Marszałek Sejmu z mieszkańcami. Od lewej: poseł Marek Kwitek, Elżbieta Witek - marszałek Sejmu, poseł Anna Krupka - wiceminister sportu, Jacek Balicki - sekretarz Miasta i Gminy Wiślica, Jacek Gocyk - przewodniczący Rady Miejskiej w Wiślicy.
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Podczas wizyty w województwie świętokrzyskim, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się m.in z mieszkańcami Wiślicy. Na rynku przy kolegiacie, zebrali się sołtysi, radni, samorządowcy, parlamentarzyści, panie z kół gospodyń wiejskich, a także strażacy.

Marszałek prosiła przede wszystkim o to, by mieszkańcy Wiślicy poszli na wybory 12 lipca i oddali głos na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zaznaczyła, że właśnie w województwie świętokrzyskim, największe poparcie uzyskał obecnie urzędujący prezydent.

- Jednak są ludzie, którzy nie chodzą na wybory. Dlatego nie zwalniamy, ani na krok. Proszę, abyście rozmawiali z członkami swojej rodziny, ze znajomymi, sąsiadami, przyjaciółmi. Przekonujcie, że potrzebujemy kolejnych pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy - zaznacza.

- Te pięć lat, które minęły pokazały, że Andrzej Duda, który w 2015 roku, składał wyborcom zobowiązania, obietnic dotrzymał - mówiła Elżbieta Witek.

Jak dodała - okazał się prezydentem niezwykle wiarygodnym. Teraz w pierwszej turze uzyskał dwa razy więcej głosów niż w roku 2015.

- Każdy głos jest tak samo ważny. Wybory to święto wyborców. W tym dniu w naszych rękach jest cała władza nad Polską. Wybieramy głowę państwa, która gwarantuje nam ciągłość polskiej państwowości -zaznaczyła.

Elżbieta Witek przypomniała, że prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Godnie reprezentuje nas Polaków na arenie międzynarodowej.

- Andrzej Duda postawił za swój cel bezpieczeństwo i rodzinę jako podstawowy fundament, na którym opiera się państwowość od zarania dziejów - stwierdziła marszałek. 

Dodała, że do regionu świętokrzyskiego w ciągu pięciu lat powędrowało ponad 31 mld zł na rozwój dróg, inwestycji, fabryk, przedsiębiorstw, zakładów pracy, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Przypomniała także o ważnych inwestycjach centralnych planowanych w najbliższym czasie, m.in. o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale i działaniach związanych z odnawialnymi źródłami energii, które realizowane są w mniejszych gminach i miejscowościach.

Reklama