Spotkanie z mieszkańcami Ostrowca w ramach akcji „Łączy nas Polska”

Data publikacji: 13.06.2020 20:44
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.06.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska. Od lewej senator Jarosław Rusiecki, Zbigniew Duda - szef ostrowieckiego PiS-u, europoseł Dominik Tarczyński, poseł Krzysztof Lipiec

13.06.2020 Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie w ramach akcji Łączy nas Polska. Od lewej senator Jarosław Rusiecki, Zbigniew Duda - szef ostrowieckiego PiS-u, europoseł Dominik Tarczyński, poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

„Łączy nas Polska” to akcja Zjednoczonej Prawicy w ramach kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. W ramach przedsięwzięcia, świętokrzyscy politycy PiS przyjechali do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie namawiali do uczestnictwa w wyborach prezydenckich i głosowania na Andrzeja Dudę.

Europoseł Dominik Tarczyński odniósł się do słów Donalda Tuska, który na Twitterze napisał, że kampania wyborcza Andrzeja Dudy to wstyd na cały świat.

- Wstydem na cały świat były kłamstwa Donalda Tuska, takie jak podwyższanie VAT-u, choć mówił, że będzie go obniżał, podwyższenie wieku emerytalnego. A my chcemy, aby Polska była dumnym krajem, a nie zakompleksiona - zaznaczył Dominik Tarczyński.

Europoseł dodał, że Polacy nie chcą ludzi, którzy w Europie są znani tylko z nakładania oficjelom marynarek.

Senator Jarosław Rusiecki przypomniał, że w ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda podpisał Kartę Praw Rodziny, a od 2015 roku wspiera rodziny poprzez programy społeczne, takie jak 500 plus czy 300 plus.

- Polska rodzina dalej potrzebuje wsparcia głowy państw, która czuwa nad tym, aby była pomyślność polskich matek i ojców, ale także młodszego i starszego pokolenia. Bez tego nie przetrwamy jako naród - przekonuje Jarosław Rusiecki.

Lider PiS w regionie, poseł Krzysztof Lipiec uważa, że nachodzące wybory są walką o Polskę.

- Walczymy o wolną, suwerenną, demokratyczną Polskę. O tych, którym się powiodło, ale przede wszystkim o tych, którzy nie mogli odnaleźć się w nowej rzeczywistości - mówi Krzysztof Lipiec.

Szef ostrowieckich struktur Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Duda zachęcał ostrowczan i mieszkańców powiatu do głosowania na Andrzeja Dudę, aby kontynuować czas dobrej zmiany.

- Prezydent Andrzej Duda jest jedynym gwarantem tego, że Polska będzie dla nas wszystkich, że Polska będzie dla Polaków, że dobra zmiana, którą mamy w kraju będzie trwać. Widzimy, ile się zmienia wokół nas, maleje bezrobocie, wszystkim nam żyje się lepiej - mówi Zbigniew Duda.

Dominik Tarczyński i świętokrzyscy parlamentarzyści odwiedzili w sobotę także Pińczów i Starachowice.

Reklama