Sprawa śmierci pacjentki na SOR trafiła do Prokuratury Regionalnej w Krakowie

Data publikacji: 21.07.2020 11:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec. Szpital powiatowy

Ostrowiec. Szpital powiatowy
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Czy lekarka z ostrowieckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dopuściła się nieprawidłowości w trakcie pracy? Na to pytanie szuka odpowiedzi Prokuratura Regionalna w Krakowie.

W tej jednostce funkcjonuje Samodzielny Dział do Spraw Błędów Medycznych, który specjalizuje się w tej tematyce. Chodzi o sprawę 91-letniej kobiety, która zmarła w kwietniu w izolatorium ostrowieckiego szpitala. Pacjentkę z problemami kardiologicznymi przywiozła do szpitala karetka pogotowia. Ratownicy pokłócili się z lekarką z SOR, która odmówiła przyjęcia chorej kobiety.

Pacjentka trafiła do izby przyjęć po trzygodzinnym oczekiwaniu w karetce i interwencji policji.
Zawiadomienie w sprawie możliwych nieprawidłowości związanych z podejmowanymi przez lekarkę decyzjami złożyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa i Transportu Sanitarnego. Trafiło ono do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Następnie zostało przejęte przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie, w której w 2016 roku powstał Samodzielny Dział do Spraw Błędów Medycznych. Są tam śledczy, którzy specjalizują się w tej tematyce.

Prokurator Wojciech Mularczyk, rzecznik instytucji informuje, że postępowanie jest na początkowym etapie. Jak dodaje, działania które są podejmowane w tej sprawie nie mogą zostać upublicznione ze względu na dobro śledztwa. Do tej pory nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

Reklama