Sprawy socjalne priorytetem PiS

Data publikacji: 03.07.2020 12:19
Autor: Michał Kita , Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.07.2020. Starachowice. Wizyta minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg. Na zdjęciu (od lewej): Edward Płusa - prezes Starpolu, poseł Krzysztof Lipiec, minister Marlena Maląg, poseł Marek Kwitek, poseł Agata Wojtyszek i senator Krzysztof Słoń

03.07.2020. Starachowice. Wizyta minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg. Na zdjęciu (od lewej): Edward Płusa - prezes Starpolu, poseł Krzysztof Lipiec, minister Marlena Maląg, poseł Marek Kwitek, poseł Agata Wojtyszek i senator Krzysztof Słoń
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rządowa pomoc dla przedsiębiorców i pracowników zdominowała rozmowy minister rodziny pracy i polityki socjalnej Marleny Maląg w Starachowicach. Szefowa resortu przypomniała o programach socjalnych realizowanych przez rząd i prezydenta Andrzeja Dudę.

Poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że Starachowice zawsze były blisko resortu pracy.

- Ze strony ministerstwa przychodzą programy wsparcia. To dzięki nim bezrobocie z 28 proc. w okresie transformacji ustrojowej spadło obecnie do 8,5 proc. - mówił parlamentarzysta. 

Poseł podkreślił, że zmiany możliwe są dzięki działalności przedsiębiorców, którzy rozwijając własne firmy, dają także miejsca pracy. Przykładem jest firma Starpol i jej prezes Edward Płusa, który poza zwykłą działalnością wspiera także lokalny sport.

Poseł Agata Wojtyszek z PiS przypomniała, że w ostatniej transzy środków pomocowych pieniądze otrzymało sześć starachowickich firm. Pomogą one w utrzymaniu miejsc pracy i powrocie do stanu zakładu sprzed epidemii. Mówiąc o zakładzie Starpol, który działa m.in. w branży elektryki samochodowej, parlamentarzystka podkreśliła, że zakład dba o szkolenie młodzieży.

- Tu powstały klasy patronackie. To działanie rządu Prawa i Sprawiedliwości, które ma na celu przywrócenie kształcenia zawodowego w takim zakresie jak przed laty, ale w nowoczesnej formie. Uczniowie zdobywają umiejętności potrzebne w pracy, uczą się w miejscu i przy maszynach, które potem będą obsługiwać - dodała.

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że wprowadzenie skutecznych rozwiązań dla przedsiębiorców, czyli tarczy antykryzysowej jest możliwe tylko dzięki dobrej polityce budżetowej rządu Prawa i Sprawiedliwości.

- Polska jest przedstawiana jako wzór szybkiej, ale zarazem zdecydowanej oraz efektywnej reakcji na to co wydarzyło się w czasie zarazy. Myślę, że bycie liderem dla rządu PiS, reprezentowanego przez minister Marlenę Maląg, a także dobrych zmian uosabianych przez prezydenta Andrzeja Dudę, to prawdziwy zaszczyt i pokazanie na jakim miejscu jest Polska w tej chwili - dodaje parlamentarzysta.

Minister Marlena Maląg spotka się jeszcze z mieszkańcami Pawłowa i Mirca.

adv adv
Wiadomości
Reklama