Sprzedaż alkoholu w Kielcach według nowych przepisów

Data publikacji: 23.07.2020 19:57
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kieleccy radni przegłosowali projekt uchwały dotyczącej zasad sprzedawania napojów alkoholowych. Zgodnie z nowymi przepisami, zwiększone zostaną odległości pomiędzy punktami sprzedaży alkoholu a miejscami chronionymi takimi jak szkoły, żłobki czy kościoły.

Dotychczas, było to 30 metrów mierzone w linii prostej. Obecnie, ma ona wynosić 50 metrów mierząc najkrótszą drogę dojścia do najbliższego miejsca chronionego.

Sceptyczni wobec przegłosowanej uchwały byli radni Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi Jarosław Karyś, kwestia sprzedaży alkoholu jest poważnym problemem, dlatego apelowaliśmy aby poświęcić więcej czasu na szczegółowe przeanalizowanie nowych wytycznych.

- Te sprawy dla miasta i mieszkańców są bardzo ważne. Mimo, że uważamy, że należy wspierać przedsiębiorców, to chcieliśmy przede wszystkim aby uregulowania dotyczące sprzedaży alkoholu były precyzyjne i aby nie trzeba było ich w najbliższym czasie zmieniać - dodaje.

Zdaniem Kamila Suchańskiego, przewodniczącego rady miasta, mimo, że radni w tej sprawie nie głosowali jednomyślnie to wprowadzone zmiany w przepisach ułatwią działalność wielu przedsiębiorców.

- Dobrze, że niektóre sprawy zostały uregulowane, nam nadzieje, że wpłyną na korzyść zarówno sklepów jak i lokali gastronomicznych. Jednak nie wykluczam, że po sprawdzeniu jak te przepisy będą funkcjonować w życiu, nie będą potrzebne pewne korekty - dodaje.

Przyjęta uchwała wykreśla z listy miejsc chronionych miejsca pamięci i pomniki. Ponadto wprowadzono zapis zezwalający na sprzedaż alkoholu nocą w lokach gastronomicznych znajdujących się poza centrum miasta. Dotychczas w godzinach od 22 do 6 rano nie było to możliwe.

Reklama