Spychała: ten czas jest wyjątkowy

Data publikacji: 31.07.2020 09:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
30.07.2020. Kielce. Stadion przy ulicy Szczepaniaka. Trening piłkarzy Korony. Na zdjęciu (drugi z prawej): Mateusz Spychała

30.07.2020. Kielce. Stadion przy ulicy Szczepaniaka. Trening piłkarzy Korony. Na zdjęciu (drugi z prawej): Mateusz Spychała
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

– Rozmów na temat mojego kontraktu nie prowadziłem, ale ważny jest do końca sezonu. Co do zainteresowania ze strony innych klubów, to nie będę tego komentował – stwierdził obrońca Korony Mateusz Spychała. 22–letni piłkarz jest jednym z kilku, którzy w miarę regularnie występowali w PKO Ekstraklasie i po spadku do Fortuna I Ligi pozostali na razie w Kielcach.

Zespół, którego trenerem wciąż będzie Maciej Bartoszek, rozpoczął w czwartek przygotowania do nowego sezonu. Przyszłość Korony wciąż jest niepewna i ta sytuacja ma z pewnością wpływ na atmosferę w kieleckiej szatni.

– Jest dużo medialnego szumu, ale my koncentrujemy się na tym, na co mamy wpływ, czyli na jak najlepszym przygotowaniu do sezonu. Cały ten ostatni czas jest wyjątkowy. Od powrotu do gry w ekstraklasie przez krótkie urlopy i teraz wznowienie treningów. Jest inaczej niż dotychczas i trzeba się do tego przyzwyczaić. Każdy zespół ma jednak takie same warunki. Trzeba zrobić wszystko, żeby dobrze wejść w rozgrywki – powiedziała Mateusz Spychała.   

Na posiedzeniu 24 lipca, zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, podjął decyzje dotyczące organizacji rozgrywek m.in. Fortuna 1. Ligi. Sezon 2020/2021 rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia, a zakończy 12/13 czerwca 2021. Mecze barażowe zostaną rozegrane 16 i 20 czerwca. Dokładny terminarz nie jest jeszcze znany. 

adv adv
Wiadomości
Reklama