Środki ochrony przed koronawirusem trafiły do kieleckiego DPS

Data publikacji: 07.09.2020 12:32
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.09.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Grażyna Łęska-Baranowicz-dyrektor DPS, Łukasz Gryń - stowarzyszenie „Kocham Świętokrzyskie

07.09.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Grażyna Łęska-Baranowicz-dyrektor DPS, Łukasz Gryń - stowarzyszenie „Kocham Świętokrzyskie", Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych wraz z Łukaszem Gryniem, przedstawicielem Stowarzyszenia „Kocham Świętokrzyskie” przekazali środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne do Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej w Kielcach.

Do najbardziej narażonych na zakażenie seniorów trafiło 5 tys. maseczek, 7 tys. rękawiczek, fartuchy ochrony osobistej i żele antybakteryjne.

Piotr Wawrzyk powiedział, że to pierwsza transza środków, które mają zabezpieczyć pensjonariuszy przed planowaną drugą falą zakażenia.

- Wszyscy spodziewamy się drugiej fali, a wiemy, że w pierwszej najbardziej narażone na zakażenie były właśnie domy pomocy społecznej, domy opieki nad seniorami, dlatego w pierwszej kolejności nasze działania kierujemy do takich ośrodków - mówi poseł.

Grażyna Łęska-Baranowicz, dyrektor DPS im. Florentyny Malskiej podkreśla, że cieszy się ze wsparcia. Jak mówiła, miejsca stałej opieki nad seniorami wymagają środków ochrony osobistej nie tylko ze względu na epidemię, ale i bieżącą działalność.

- Rękawiczki zużywamy w ogromnych ilościach, nie tylko z racji koronawirusa, ale przy każdym myciu pacjenta - mówi dyrektor.

Łukasz Gryń poinformował, że wsparcie trafi też do domów pomocy społecznej w Jędrzejowie, Zgórsku i kolejnych ośrodków w Kielcach.

07.09.2020. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Gryń- stowarzyszenie „Kocham Świętokrzyskie", Grażyna Łęska-Baranowicz- dyrektor DPS, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Zdzisław Łakomiec-pracownik administracji DPSFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Reklama