Stadion lekkoatletyczny prawie gotowy. Otwarcie w grudniu

Data publikacji: 28.09.2020 14:30
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.09.2020. Kielce. Budowa stadionu lekkoatletycznego Politechniki Świętokrzyskiej. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej

28.09.2020. Kielce. Budowa stadionu lekkoatletycznego Politechniki Świętokrzyskiej. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu i prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

W grudniu ma być gotowy stadion lekkoatletyczny Politechniki Świętokrzyskiej. Inwestycja jest zaawansowana na poziomie 80 proc. Nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt powstaje między akademikami, a halą sportową uczelni. Będzie kosztować 15 mln zł.

Anna Krupka, wiceminister sportu, jest przekonana, że stadion będzie zachęcał do aktywności studentów politechniki, ale i studenci UJK będą chcieli spędzić tam wolny czas. To także inwestycja w sportowe talenty.

- To jedna z najważniejszych inwestycji sportowych powstających obecnie w regionie. 7,5 miliona złotych dotacji to najwyższe jednorazowe dofinansowanie jakie Ministerstwo Sportu przyznało w ciągu ostatnich pięciu lat na rozwój infrastruktury sportowej w województwie świętokrzyskim - dodaje.

Łącznie w regionie w latach 2016-2020 na rozwój infrastruktury ministerstwo przeznaczyło nieco ponad 90 mln zł.

Profesor Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, powiedział, że pieniądze z Ministerstwa Sportu to znaczące wsparcie. Bez niego uczelnia nie poradziłaby sobie ze zbudowaniem tak dużego obiektu. Rektor liczy na współpracę z UJK także w dziedzinie sportu.

- Będziemy służyć stadionem. Myślę, że różnego typu konkurencje sportowe będziemy organizować wspólnie. To wszystko będzie służyło uatrakcyjnieniu obu uczelni. Powinniśmy zabiegać o to, aby Kielce stały się miastem akademickim, by mieć jak najwięcej studentów, którzy będą mieli możliwości rozwoju także sportowego - dodaje.

Rektor zapowiada, że na wiosnę władze uczelni będą chciały przeprowadzić dla wszystkich kielczan bieg inauguracyjny - test Coopera.

Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Projekt zakłada utworzenie boiska do piłki nożnej, bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż, kompleks do gry w badmintona. Obok stadionu mają powstać trybuny oraz siłownia zewnętrzna.

Reklama