Stadion w Wiślicy zmieni swoje oblicze. Modernizację wesprze ministerstwo

Data publikacji: 23.07.2021 16:09
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.07.2021. Wiślica. Stadion sportowy „Gród Wiślica”przed modernizacją

23.07.2021. Wiślica. Stadion sportowy „Gród Wiślica”przed modernizacją
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Stadion w Wiślicy zmieni swój wygląd. Tamtejszy samorząd otrzyma niemal 650 tys. zł dofinansowania z programu Sportowa Polska realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na modernizację boiska i budowę zaplecza.

Jarosław Jaworski, burmistrz Wiślicy, informuje, że inwestycja obejmie remont głównej płyty boiska, trybun, systemu zraszania i nawadniania oraz budowę nowego ogrodzenia stadionu. Zamontowany zostanie też monitoring i nowe oświetlenie.

- W skład inwestycji wejdzie również budowa budynku wielofunkcyjnego dla piłkarzy i dla publiczności, wraz z szatnią i natryskami - dodaje burmistrz.

Inwestycja ma stworzyć infrastrukturę sportową nie tylko dla mieszkańców i miejscowego klubu sportowego „Gród Wiślica”, ale również dla przyjezdnych drużyn.

- Mamy już pozwolenie na budowę zaplecza higieniczno-sanitarnego. Musimy uzyskać jeszcze dokumentację techniczną odnośnie systemu nawadniania i zasilania energetycznego. Przebudowę stadionu zaczniemy późną jesienią lub z początkiem wiosny przyszłego roku - zaznacza burmistrz.

23.07.2021. Wiślica. Stadion sportowy „Gród Wiślica” przed modernizacjąFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jarosław Jaworski przypomina, że jeszcze w tym roku w sąsiedztwie stadionu utworzony zostanie nowoczesny ośrodek rekreacyjno-sportowy, a teren nad Nidą przejdzie rewitalizację. Gminie udało się pozyskać teren i dwa budynki z lat 70. XX wieku po dawnym ośrodku wypoczynkowym, który należał do zakładu energetycznego. Na modernizację budynków gmina pozyskała już pieniądze z rządowego programu inwestycji lokalnych. Będą tam między innymi miejsca noclegowe. Nieopodal będzie też pole biwakowe dla kamperów wraz z parkingiem i chodnikami oraz siłownia plenerowa.

Samorząd chce, aby rewitalizacja tych terenów i modernizacja stadionu stanowiła spójną całość, która pozwoli na zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców oraz na rozwój turystyki wodnej.

23.07.2021. Wiślica. Stadion sportowy „Gród Wiślica” przed modernizacjąFot. Marta Gajda / Radio Kielce


Reklama