Stadionowe zaplecze w Busku na poziomie ekstraklasy

Data publikacji: 08.05.2021 12:34
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.04.2021. Busko-Zdrój. Stadion Miejski

28.04.2021. Busko-Zdrój. Stadion Miejski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowoczesny, dwupoziomowy budynek zaplecza sportowego z siłownią, kawiarnią i odnową biologiczną powstaje w Busku-Zdroju. Będzie się mieścił na terenie stadionu przy ulicy Kusocińskiego. Obiekt ma służyć szkoleniu dzieci i młodzieży, piłkarzom, ale i całej lokalnej społeczności.

Wykonawca przejął plac budowy pod koniec grudnia ubiegłego roku. W styczniu rozpoczęły się prace związane z budową zaplecza sportowego.

- Dobre warunki atmosferyczne sprawiają, że prace przy realizacji inwestycji przebiegają zgodnie z planem - informuje Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju. - Na parterze będą zlokalizowane szatnie dla drużyn piłkarskich, zaplecze techniczne, część gabinetów związanych z odnową biologiczną i pomieszczenia administracyjne. Drugi poziom będzie wkomponowany w część trybun. Będzie tam sala konferencyjna wraz z małą kawiarnią i centrum szkoleniowe - informuje.

28.04.2021. Busko-Zdrój. Stadion MiejskiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Część pomieszczeń przeznaczona zostanie na siedzibę Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Powstaną też toalety dla kibiców.

- Budynek powstaje w ramach projektu modernizacji miejskiego stadionu. W planach jest także montaż elektronicznej tablicy wyników, modernizacja systemu zraszania na boisku głównym, systemu nagłośnienia oraz budowa nowych trybun - przypomina Tomasz Mierzwa, specjalista ds. inwestycji w buskim urzędzie. - Całość ma tworzyć kompleksowe zaplecze dla drużyn piłkarskich, które spełni wszelkie wymogi nawet dla drużyn z ekstraklasy - zaznaczył.

08.05.2021. Busko-Zdrój. Stadion Miejski. Budowa zaplecza sportowegoFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Zakończenie prac zaplanowano pod koniec roku. Obiekt zostanie oddany do użytku wiosną przyszłego roku. To drugi etap rozbudowy i modernizacji buskiego obiektu sportowego, który ma polepszyć bazę sportową miasta. Koszt prac wynosi ponad 5,5 mln zł.

08.05.2021. Busko-Zdrój. Stadion Miejski. Budowa zaplecza sportowegoFot. Marta Gajda / Radio Kielce

Reklama