Stadnina w Michałowie liczy zyski

Data publikacji: 10.08.2020 12:06
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.08.2020 Janów Podlaski. Pride of Poland. Koń Ferrum

08.08.2020 Janów Podlaski. Pride of Poland. Koń Ferrum
Fot. Arabian Essence TV /

180 tys. euro otrzyma Stadnina Koni w Michałowie za sprzedane konie podczas tegorocznej Aukcji Pride of Poland.

Spośród ośmiu wystawionych koni trzy zwierzęta znalazły swojego kupca. To Lawinia sprzedana za 95 tys. euro, za źrebię Emandorii, które pojawi się na świecie w marcu, zapłacono 70 tys. euro. Z kolei Gandahara sprzedana została za 15 tys. euro.

Ponadto do michałowskich hodowców trafiła także nagroda pieniężna w wysokości 70 tys. zł. To nagroda za zdobycie przez michałowskiego ogiera Ferrum tytułu Best in Show Narodowego Pokazu Koni Arabskich 2020 w Janowie Podlaskim. Ponadto dwa złote medale otrzymała Stadnina Koni w Michałowie na Narodowym Pokazie Koni Czystej Krwi.

Czempionem Polski Ogierów Rocznych został Ferrum. Z kolei Czempionką Polski Klaczy Młodszych została Elgarolia.

Marek Romański, prezes Stadniny Koni w Michałowie mówi, że liczył na kilka nagród. Dziękuje za zaangażowanie zarówno hodowców, jak i pracowników stadniny. Zaznacza, że wyniki są ukoronowaniem ich ciężkiej pracy.

Warto zaznaczyć, że Michałów zostały wybrany Najlepszym Hodowcą pokazu. Najwyższą cenę podczas tegorocznego pokazu osiągnęła Perfinka ze Stadniny Koni w Białce. Została sprzedana za 1,25 mln euro.

Dziś podczas letniej wyprzedaży, zaprezentuje się osiem koni, w tym siedem klaczy i jeden 5-letni ogier Dastan ze stadniny w Michałowie.

Reklama