Stanisław Małachowski na znaczku pocztowym

Data publikacji: 07.10.2020 11:02
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. PTTK Końskie

Okolicznościowy znaczek pocztowy z postacią Stanisława Małachowskiego zamierza wydać Poczta Polska. Inicjatorem uczczenia Marszałka Sejmu Wielkiego i współtwórcy Konstytucji 3 Maja, jest Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze.

Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału PTTK zapowiada, że znaczek zostanie wydany 21 listopada, w dniu konferencji naukowej poświęconej Małachowskiemu.

- Stanisław Małachowski urodził się w Końskich, tu mieszkał. Był marszałkiem Sejmu Wielkiego, dlatego chcemy zwrócić uwagę na jego postać i upamiętnić ją. Ogłosiliśmy konkurs na projekt znaczka pocztowego adresowany do uczniów szkół podstawowych - mówi.

Uczniowie klas siódmych i ósmych mogą zgłaszać swoje projekty z podobizną marszałka do koneckiego oddziału PTTK. Wojciech Pasek podkreśla, że nagroda dla zwycięzców jest wyjątkowa.

- Chcemy laureatów nagrodzić specjalnymi medalami z postacią Stanisława Małachowskiego, Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni w nietypowy sposób, bo ich prace będą stanowiły znaczek pocztowy - opisuje.

Znaczek zostanie wydany przez Pocztę Polską w ograniczonym nakładzie, ale będzie można go używać do przesyłek pocztowych.

Dodatkową gratką dla amatorów filatelistyki będzie specjalny datownik, którym Poczta Polska będzie oznaczać listy przez miesiąc od 21 listopada do 21 grudnia w głównym oddziale Poczty Polskiej w Końskich przy ul. Hubala.

adv adv
Wiadomości
Reklama