Starachowiccy wolontariusze rozwożą wigilijne paczki

Data publikacji: 24.12.2020 12:07
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.12.2020 Starachowice. Mobilna Wigilia

24.12.2020 Starachowice. Mobilna Wigilia
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Inaczej niż co roku odbywa się Wigilia dla potrzebujących i samotnych w Starachowicach. Zamiast wspólnego spotkania przy stole paczki z darami są rozwożone przez wolontariuszy.

W każdej to, co potrzebne na przygotowanie wieczerzy, a więc barszcz z uszkami, karpie, śledzie, ciasto. Do tego drobne podarunki i kartki z życzeniami. Jak mówi Maks Ciszek, koordynator akcji, wiele osób włączyło się w pomoc:

- Wolontariusze zgłaszali się ze Starachowic i okolicy. To osoby dorosłe, uczniowie klas mundurowych ZDZ, ale także dzieci z kilku szkół, które przygotowały kartki świąteczne z życzeniami.

Mobilna wigilia w Starachowicach została przygotowana przez miasto wspólnie z Fundacją Wolne Miejsce zajmującą się organizowaniem pomocy podczas świąt. Wiele darów przekazali sponsorzy.
Dziś przy rozwożeniu paczek pracuje około stu osób.

24.12.2020. Starachowice. Mobilna WigiliaFot. Anna Głąb / Radio Kielce

 

Wśród pomagających Karolina, która niedawno wróciła do kraju. Jak mówi wizyta u potrzebujących jest wielką lekcją pokory:

- Byłam już u trzech rodzin, nigdy nie wiadomo, jakimi drogami życie doprowadziło ich do takiej sytuacji, że muszą korzystać z pomocy. Cieszę się, że mogłam zrobić coś dobrego.

Podobnie o pomocy wypowiadała się Ewa. Pomaga, bo to jest naturalne, a jeżeli dobrze się zorganizuje czas, można pogodzić obowiązki domowe z wolontariatem.

Pomoc dotrze dziś do 200 domów.

Reklama