Starachowice modernizują komunikację miejską

Data publikacji: 23.05.2021 13:40
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.05.2021. Starachowice. Prace budowlane przy bazie komunikacji miejskiej

23.05.2021. Starachowice. Prace budowlane przy bazie komunikacji miejskiej
Fot. starachowice.eu

W Starachowicach trwają intensywne prace nad przygotowaniem systemu ekologicznego transportu. Rozpoczęto już dużą rozbudowę bazy MZK przy ul. Radomskiej.

Marek Materek, prezydent Starachowic podkreśla, że zmieni się ona nie do poznania.

- Nowe, lepsze warunki zyskają kierowcy, zyskają dyspozytorzy, a także wszyscy, którzy będą to miejsce odwiedzali - zapowiada Marek Materek.

W ramach rozbudowy powstanie budynek warsztatowy z częścią administracyjno-socjalną. W części warsztatowej będą znajdować się: samoobsługowa myjnia, stanowisko diagnostyczne oraz stanowisko naprawcze dla autobusów. W części administracyjno-socjalnej natomiast zaplanowano pomieszczenia dla pracowników i dyspozytornię. W tym momencie prace są na etapie robót murarskich i żelbetonowych.

Wartość inwestycji to około 10 mln zł. Planowany termin zakończenia prac to grudzień 2021 rok.

Dodatkowo na terenie bazy MZK powstanie pięć stanowisk tankowania dla nowych autobusów zasilanych gazem ziemnym CNG. Gmina wybrała już wykonawcę jest to firma Bonett Polska S.A. Teren budowy został przekazany, firma przygotowuje się do rozpoczęcia prac. Wartość inwestycji to 2,5 mln zł.

Gmina Starachowice planuje ogłoszenie kolejnych dwóch przetargów na zagospodarowanie bazy MZK, dostawę i montaż wyposażenia.

Tagi do tego wpisu
Reklama