Starachowice przyjazne rowerzystom. Powstanie miejsce specjalnie dla nich? [MAPA]

Data publikacji: 15.04.2021 14:21
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Starachowicach może powstać centrum rowerowe z wypożyczalnią i kawiarnią dla rowerzystów. Prywatny inwestor chce wydzierżawić od miasta działkę położoną w sąsiedztwie stadionu. Decyzję w tej sprawie podejmą w piątek radni miejscy.

Radomska firma SKYBIKE chce w Starachowicach otworzyć duży salon rowerowy, który będzie łączył miłośników dwóch kółek. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, mogłaby tu powstać także nietypowa kawiarnia dla rowerzystów. Byłoby to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń oraz sposób na odpoczynek przed planowanym treningiem. Zdaniem prezydenta Marka Materka, taki salon uzupełniłby ofertę sportową w mieście.

- Modernizujemy stadion, powstaje zaplecze sportowe dla piłkarzy. Wcześniej wybudowane zostały baseny letnie i pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Działka była dwukrotnie wystawiona na sprzedaż, ale nie udało się jej zbyć. Zgłosiła się natomiast firma, która chce wydzierżawić teren.

Miałby tu powstać budynek usługowy o powierzchni 280 metrów kwadratowych z miejscami postojowymi. SKYBIKE wnioskuje o dzierżawę na 40 lat.

Tagi do tego wpisu
Reklama