Starachowice. Rusza nabór wniosków o wynajem mieszkań [REGULAMIN]

Data publikacji: 31.03.2021 14:50
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Mieszkania w blokach przy ul. Piłsudskiego

Starachowice. Mieszkania w blokach przy ul. Piłsudskiego
Fot. UM Starachowice

Od czwartku (01.04.) będzie można składać wnioski o przydział mieszkania komunalnego w Starachowicach w nowych blokach wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus.

Prezes Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Igor Gajewski zaznacza, że przy wyborze najemców stosowane będą szczegółowe kryteria:

- Przede wszystkim lokator nie może być właścicielem innego mieszkania, powinien też spełniać wymogi dochodowe. W przypadku gospodarstwa jednoosobowego dochody najemcy powinny mieścić się w przedziale 2,5 - 4 tys. zł brutto. Dla gospodarstw wieloosobowych, bez względu na liczbę osób minimum dochodowe to 1876 złotych.

Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie internetowej STBS-u. Stawka czynszu w blokach przy Piłsudskiego to 12,60 zł za metr kwadratowy miesięcznie, do tego dojdą opłaty za media, prąd, ogrzewanie, wodę i śmieci. Miejsce parkingowe będzie kosztować 29,50 zł za miesiąc.

Umowa będzie zawierana na czas określony i nie krótszy niż 5 lat. Będzie można ją przedłużyć.
W trzech blokach przy Piłsudskiego będzie 60 mieszkań o powierzchni 34, 47 i 56 metrów kwadratowych. Oddane będą w stanie „pod klucz”, to oznacza, że każde z nich wyposażone będzie w kuchenkę elektryczną, podłogi z paneli, a w łazienkach zamontowane zostaną umywalki, kabiny prysznicowe oraz toalety.

Do tej pory wstępne wnioski o wynajem złożyło 342 osoby, te dokumenty zostaną przekazane do oficjalnego naboru. Wnioski można składać do końca kwietnia.

Reklama