Starachowice szykują się do dużej inwestycji. Nowa baza MZK ma powstać w przyszłym roku

Data publikacji: 10.11.2020 12:15
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Wizualizacje nowego budynku MZK w Starachowicach przy ul. Radomskiej

Starachowice. Wizualizacje nowego budynku MZK w Starachowicach przy ul. Radomskiej
Fot. UM Starachowice

Starachowice poszukują wykonawcy nowej bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Jak przypomina prezydent Starachowic Marek Materek, miasto realizuje unijny projekt stworzenia ekologicznego transportu publicznego. 

Jednym z zadań jest zmiana wizerunku ulicy Radomskiej, gdzie od lat stoją zaniedbane budynki, nieprzystosowane do obecnych standardów. 

- Przetarg ten dotyczy budowy nowej bazy, warsztatu, myjni oraz centrum dyspozytorskiego w dawnej bazie MZK. Od kilkudziesięciu lat te budynki nie zmieniły swojego wyglądu, wołały o pomstę do nieba - mówi Marek Materek.

Jak dodaje - firma, która wygra przetarg najpierw wyburzy stare mury. Nowa baza będzie całkowicie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, powstanie też m.in. 66 miejsc postojowych dla autobusów i samochodów osobowych z utwardzonymi drogami wewnętrznymi. Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

- Wymieniamy cały tabor komunikacji miejskiej w naszym mieście i żeby był odpowiednio naprawiany, konserwowany i utrzymywany musimy mieć dobrą bazę, która będzie dostosowana do nowych warunków. I taka będzie ta baza, którą będziemy budowali - mówi Marek Materek.

Zajezdnia ma być gotowa do końca 2021 roku.

Starachowice. Wizualizacje nowego budynku MZK w Starachowicach przy ul. RadomskiejFot. UM Starachowice

Reklama