Starachowice zakwitną

Data publikacji: 16.07.2021 13:19
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Marek Materek/Facebook

Starachowice zakwitną. Wzdłuż kilkunastu odcinków ulic zostaną wykonane nowe nasadzenia kwiatów i krzewów. Podczas dzisiejszej sesji rada miejska przeznaczyła na ten cel 330 tys. zł.

Nowe nasadzenia pojawią się m.in. przy ulicach: Jana Pawła II, 1-go Maja, Moniuszki, Na Szlakowisku, Kilińskiego przy Dworcu Wschodnim. To drogi gminne i na ich obsadzenie roślinami miasto wyda 190 tys. zł. Dotację w łącznej wysokości ponad 140 tys. zł przekazano na takie samo udekorowanie kwiatami dróg powiatowych i wojewódzkich, znajdujących się w obrębie miasta.

Jak mówił prezydent Marek Materek, to sposób na to, aby przestrzeń miejska w Starachowicach była nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna.

- Chcemy, żeby Starachowice wyglądały coraz ładniej, żeby prócz nowych nawierzchni chodników, ulic, ciągów pieszych, pasaży itd., było jak najwięcej zieleni, przykładem jest ulica Licealna. Mamy po remoncie bardzo dobrą nawierzchnię, ale brakuje na niej zieleni, więc w takich miejscach będziemy robić nasadzenia - dodał.

Uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie.

Reklama