Starachowickie placówki kultury wznowiły działalność

Data publikacji: 23.06.2020 18:58
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.06.2020. Starachowice. Muzeum Przyrody i Techniki

23.06.2020. Starachowice. Muzeum Przyrody i Techniki
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Dla zwiedzających otwarte zostało Muzeum Przyrody i Techniki, zajęcia ponownie organizuje także Park Kultury.

- Muzeum Przyrody i Techniki było niedostępne dla zwiedzających od połowy marca. Planowaliśmy wznowić działalność wcześniej, przeszkodził temu gwałtowny wzrost zachorowań w naszym powiecie - informuje dyrektor placówki Paweł Kołodziejski.

W czasie przestoju jednak muzealnicy nie próżnowali, wiele eksponatów zostało poddanych konserwacji, opracowywano szczegóły projektów pokazujących dziedzictwo przemysłowe naszego terenu.

Wśród zaleceń podczas zwiedzania jest zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk oraz utrzymywanie dystansu. Jednocześnie grupa nie może być liczniejsza niż 6 osób, skrócono także czas otwarcia w weekendy. W soboty i niedziele muzeum działa od 11.00 do 14.00. W dni powszednie od 8.00 do 16.00, a w czwartki do 17.00. To jednak nie zniechęciło turystów, pierwszy odwiedzający był w muzeum tuż po 8.00, kiedy tylko zostało otwarte. Zdaniem Pawła Kołodziejskiego to dowód, że w społeczeństwie jest duża potrzeba obcowania z kulturą.

Później niż inne placówki pracę podejmuje także starachowicki Park Kultury. To również efekt dużej liczby zachorowań w mieście i powiecie. Wracają jednak zajęcia dla młodzieży i grup dla dorosłych. Szczegóły dotyczące liczby osób, które mogą brać udział w zajęciach oraz obostrzenia sanitarne są udostępnione na stronie internetowej placówki oraz bezpośrednio w budynku.

Reklama