Starosta jednak zostaje? Marek Materek znów zmienia zdanie

Data publikacji: 25.11.2021 09:37
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu (od lewej): Anna Głąb - Radio Kielce, Piotr Babicki - starosta starachowicki, Marek Materek - prezydent Starachowic

Na zdjęciu (od lewej): Anna Głąb - Radio Kielce, Piotr Babicki - starosta starachowicki, Marek Materek - prezydent Starachowic
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Ważą się losy koalicji w radzie powiatu starachowickiego. Po tym, jak we wtorek starosta Piotr Babicki poinformował, że rezygnuje z pełnionej funkcji, dziś miał zostać powołany nowy starosta. Zachowana miała być nadal koalicja w radzie powiatu, czyli KWW Marka Materka z PSL i Porozumieniem Razem dla Mieszkańców.

Dziś rano prezydent Marek Materek, który dotychczas deklarował, że ruchy kadrowe, łącznie ze zmianą starosty są sposobem na oczyszczenie jego środowiska politycznego, poprosił Piotra Babickiego o to, by nie rezygnował ze stanowiska.

Powodem zmian decyzji miał być rozłam w koalicji. Na swoim profilu w mediach społecznościowych Marek Materek napisał dziś: „Tak jak wielokrotnie podkreślałem każdy i każda z nas ma prawo do popełnienia błędów. Jesteśmy tylko ludźmi. Moi współpracownicy także popełnili błędy, które jednak da się naprawić. Dziś okazało się, że troje radnych koalicji nie podpisało się pod umową koalicyjną. Poprosiłem mojego kolegę Piotra Babickiego, aby wycofał swoją rezygnację i nie dopuścił do tego, aby Prawo i Sprawiedliwość dzięki temu co wydarzyło się w ostatnim czasie przejęło władze w Powiecie”.

Sesja rady powiatu już się rozpoczęła, decyzję starosty Piotra Babickiego poznamy w najbliższych godzinach.

Reklama