Starosta konecki z absolutorium, bez głosu przeciwnego

Data publikacji: 30.06.2020 14:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
30.06.2020 Końskie. Sesja absolutoryjna

30.06.2020 Końskie. Sesja absolutoryjna
Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich

Starosta konecki dostał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. 16 radnych zagłosowało za, 5 osób wstrzymało się od głosu. Starosta Grzegorz Piec uważa, że oznacza to silną koalicję w powiecie.

- Jak zaczynaliśmy kadencję było nas 12, potem dołączyła dwójka. Teraz już 16 radnych. Przed nami kolejne 3 lata rządów - zaznacza.

Michał Cichocki przewodniczący komisji rewizyjnej poinformował, że budżet zamknięto z nadwyżką 1,8 mln zł przy planowanym deficycie na poziomie 5 mln zł.

Starosta podkreśla, że miniony rok był bardzo trudny ze względu na zmianę w zarządzie, protesty nauczycieli czy liczne pożary składowiska odpadów w Fałkowie, ale jak dodaje udało się zrealizować wiele zadań.

- Udało się pozyskać pieniądze na realizację i remonty dróg z Funduszu Dróg Samorządowych. Daliśmy duże wsparcie dla szpitala, czyli 1,3 mln zł. Dotąd starostwo nie przeznaczało takich pieniędzy na służbę zdrowia – mówi starosta.

Grzegorz Piec dodaje, że nie wszystko udało się zrealizować np. internat dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy ma zostać wyremontowany, a nie jak planowano początkowo, wybudowany od podstaw na nowo.

Reklama