Starosta starachowicki rezygnuje z funkcji

Data publikacji: 23.11.2021 19:36
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Piotr Babicki

Na zdjęciu: Piotr Babicki
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Starosta starachowicki Piotr Babicki poinformował w mediach społecznościowych o tym, że rezygnuje z pełnienia swojej funkcji. Rezygnację mają w czwartek przyjąć radni podczas sesji rady powiatu.

Piotr Babicki napisał na swoim profilu: „Przez ostatnie trzy lata, jako starosta brałem pełną odpowiedzialność za wszelkie działania starostwa i jednostek podległych powiatowi. Udało nam się w tym czasie osiągnąć bardzo dużo sukcesów, wspólną ciężką pracą. Naprawiliśmy sytuację finansową powiatu, zrealizowaliśmy ważne inwestycje a kolejne przygotowaliśmy do realizacji, pozyskaliśmy liczne środki zewnętrzne i wzorowo współpracowaliśmy z samorządami gminnymi. Z tego jestem bardzo dumny" - czytamy we wpisie.

„W nadzorowanej przez powiat starachowicki jednostce, Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej doszło do naruszenia standardów, jakimi kieruje się Komitet Wyborczy Marka Materka. W poczuciu politycznej odpowiedzialności złożyłem rezygnację z funkcji starosty starachowickiego" - napisał Piotr Babicki.

Starosta podziękował za współpracę samorządowcom i mieszkańcom powiatu. W wiadomości sms przesłanej do redakcji Radia Kielce napisał, że komentarzem do decyzji jest wpis na facebooku. Prezydent Marek Materek odmówił komentowania sprawy. 

Reklama