Starszy człowiek odnaleziony w gąszczu sandomierskich sadów

Data publikacji: 21.10.2020 10:47
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Udzielanie pomocy odnalezionemu mężczyźnie

Udzielanie pomocy odnalezionemu mężczyźnie
Fot. KPP Sandomierz

Sukcesem zakończyły się poszukiwania 82-latka, który nie informując domowników wyszedł z domu. Niekorzystne warunki atmosferyczne i duży obszar poszukiwań nie ułatwiały zadania. Mężczyzna ma problemy ze zdrowiem i cierpi na zaniki pamięci.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu odebrał telefon z informacją o 82-letnim mieszkańcu gminy Koprzywnica, który wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Rodzina podjęła samodzielne poszukiwania, jednak gdy nie przynosiły one efektu o sytuacji poinformowali sandomierską policję.

Informacja brzmiała bardzo niepokojąco, bowiem mężczyzna ma kłopoty z pamięcią. Do działań natychmiast przystąpili policjanci wspierani przez straż pożarną oraz ratowników medycznych. Sytuacja była o tyle trudna, że teren poszukiwań był bardzo rozległy, a jego znaczną część stanowiły sady owocowe.

Po kilku godzinach poszukiwania przyniosły oczekiwany efekt. Mężczyzna został odnaleziony. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego senior trafił pod opiekę rodziny.

Reklama