Stary wiadukt niedługo przejdzie do historii

Data publikacji: 15.10.2021 08:09
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Krzysztof Dzidek / PKP PLK SA

Za miesiąc stary wiadukt nad torami w Skarżysku-Kamiennej zostanie wyburzony. Trwają prace przy przebudowie układu komunikacyjnego w mieście. Najważniejszym elementem inwestycji jest budowa nowego wiaduktu, łączącego dolną i górną część miasta.

Wszystkie prace posuwają się zgodnie z harmonogramem. Zakończona została już przebudowa sieci na terenach kolejowych, kończą się prace przy przepięciu ciepłociągu i innych instalacji, informuje starosta skarżyski Artur Berus.

- Na trzeci tydzień listopada, czyli od 15 do 20, planowane jest wyburzenie wiaduktu. Termin tych prac początkowo wyznaczony był na przełom lipca i sierpnia, później na październik, a teraz został wyznaczony na połowę listopada. Musiał być skorelowany z pracami prowadzonymi przez PKP przy budowie tunelu pieszo-rowerowego.

Poza budową wiaduktu rozbudowana będzie Aleja Piłsudskiego od Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami i budową ronda turbinowego przy obecnym skrzyżowaniu z Aleją Niepodległości. Drogi te zyskają nowe jezdnie. Ponadto powstaną bus-pasy, nowe chodniki, wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy, a także zjazdy publiczne i indywidualne oraz zieleńce, które uatrakcyjnią nowe drogi.

Na czas prowadzenia prac w Skarżysku wprowadzono ruch tymczasowy. Podróżni od marca borykają się z objazdami i korkami. Ta sytuacja potrwa jeszcze długo, bo termin zakończenia prac to 31 grudnia 2022 roku.

Wartość robot drogowych to prawie 35 mln zł, 85 proc. stanowią środki unijne, resztę po połowie dokłada powiat skarżyski i gmina Skarżysko-Kamienna.

Reklama