Staszów uczci patrona miasta biegiem

Data publikacji: 08.10.2021 16:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Ewa Kondek - zastępca burmistrza Staszowa

Na zdjęciu: Ewa Kondek - zastępca burmistrza Staszowa
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Po raz pierwszy w Staszowie odbędzie się Bieg Papieski. Ma to związek z nadaniem miastu patrona: św. Jana Pawła II.

Uroczystości religijne i świeckie, w tym część artystyczna odbędą się 16 października, a bieg ulicami Staszowa ma być imprezą towarzyszącą.

- Chcemy  na różne sposoby uczcić ważny dla miasta dzień, kiedy w sposób oficjalny św. Jan Paweł II zostanie naszym patronem, stąd ta sportowa propozycja. Bieg rozpocznie się w Parku Górników Siarkowych. Stamtąd wyjdą także uczestnicy spaceru nordic walking - powiedziała  Ewa Kondek, zastępca burmistrza Staszowa. Dodała, że Bieg Papieski wejdzie  do stałego kalendarza wydarzeń sportowych w mieście.

Zapisy prowadzi  Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dystans biegu  wyniesie 10 km, a spacer z kijkami będzie o połowę krótszy. W obu przypadkach można się zgłosić  drogą elektroniczną do 10 października, za pośrednictwem strony www.timekeeper.pl. Po tym terminie, rejestracja zawodników będzie możliwa wyłącznie w dniu zawodów, czyli 16 października. Z powodu epidemii wyznaczono limit stu osób, które wezmą udział w wydarzeniach sportowych. Decyduje kolejność  zgłoszeń.

Reklama