Staże będą korzystne i dla studentów i dla firm z regionu

Data publikacji: 17.06.2020 17:23
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat
Kielce. 05.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kilkuset studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego może zdobyć cenne doświadczenie zawodowe. Uczelnia rekrutuje osoby chcące wziąć udział w stażach w świętokrzyskich firmach.

Jak informuje Piotr Burda, rzecznik UJK staże są płatne, odbywają się w wakacje i trwają dwa lub trzy miesiące. Realizowane są w ramach projektów: „NOWE PERSPEKTYWY rozwoju Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach” oraz „OKNO NA ŚWIAT”. Uczelnia otrzymała na nie dofinansowanie ze środków unijnych.

- To są projekty, które były realizowane w ubiegłych latach i cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród studentów i pracodawców. Na staże mogą pójść studenci z naszej filii w Sandomierzu oraz czterech wydziałów w Kielcach - informuje rzecznik UJK.

Chodzi o wydziały: Humanistyczny, Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Pedagogiki i Psychologii oraz Collegium Medicum. Programy stażowe obejmują studentów czterech ostatnich semestrów. Piotr Burda informuje, że udział w projekcie to również duża korzyść dla firm, które na czas wakacji dostają dodatkowego pracownika. Dużo zyskują też sami studenci

- Myślę, że studenci zdobędą cenne doświadczenie, które ułatwi im później znalezienie pracy. W poprzednich latach zdarzało się, że żacy znajdowali zatrudnienie w firmie, gdzie byli na stażu – mówi Piotr Burda.

Wynagrodzenie, ponad tysiąc złotych dostają też pracownicy, którzy opiekują się stażystami. Informacje na temat rekrutacji studentów oraz zainteresowanych firm znajdują się na stronach internetowych zaangażowanych wydziałów UJK.

Tagi do tego wpisu
Reklama