Stolarczyk chwali Szelągowskiego i stadion w Kielcach

Data publikacji: 12.10.2021 08:39
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Daniel Szelągowski

Na zdjęciu: Daniel Szelągowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wychowanek Korony Daniel Szelągowski jest jednym z piłkarzy reprezentacji Polski do lat 21, która rywalizuje w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2023. „Młodzieżówkę” czeka ważny mecz z San Marino. Rozegrany on zostanie we wtorek na stadionie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach.

19-letni Daniel Szelągowski nie dostawał dotychczas zbyt wielu szans na grę w kadrze narodowej. Wystąpił co prawda we wszystkich eliminacyjnych spotkaniach, ale w sumie na boisku spędził niespełna dziesięć minut.

Pomocnika Rakowa Częstochowa chwali jednak selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 Maciej Stolarczyk.

- Daniel jest bardzo niekonwencjonalnym zawodnikiem. W naszej lidze jest niewielu graczy dysponujących taką cechą. Posiada ten pierwiastek, który może zrobić różnicę. Pojedynki, które podejmuje w ofensywie, często wygrywa. Nawet jego kilkuminutowe wejście w ostatnim meczu w Szeged, mogło nam dać korzyść w postaci sytuacji bramkowej. Nie ukrywam, że bardzo na niego liczę. Wiadomo jednak, że kluczowa dla takich piłkarzy jest gra w klubie. To zapewnia im rozwój i podnoszenie poziomu - powiedział 49-letni szkoleniowiec.

Daniel Szelągowski w tym sezonie wystąpił w ośmiu meczach PKO Ekstraklasy. Dołożył do tego sześć spotkań w Lidze Konferencji Europy i jedno w Pucharze Polski. W sumie na boisku spędził 334 minuty.

Reprezentacja Polski do lat 21 w trzech meczach kwalifikacji UEFA EURO 2023 zdobyła tylko cztery punkty, tracąc je w przegranym starciu z Izraelem i zremisowanym z Węgrami. Jeśli „biało-czerwoni” chcą wystąpić na boiskach Gruzji i Rumunii, to spotkanie z San Marino muszą wygrać.

Wtorkowe spotkanie odbędzie się na „Suzuki Arenie”, stadionie na którym swoje ligowe mecze rozgrywa Korona Kielce. Dobre wspomnienia związane z tym obiektem ma trener Maciej Stolarczyk.

- Występowałem w Kielcach jako piłkarz, przyjeżdżałem także w roli trenera Wisły Kraków. Zawsze była tutaj dobra atmosfera. Stadion jest typowo piłkarski i taki panuje na nim klimat. Zawsze byłem zadowolony kiedy miałam grać na tym obiekcie ponieważ piłkarze lubią kiedy trybuny są wypełnione, kibice są blisko i żywiołowo dopingują. Podnosi się wówczas poziom adrenaliny i spektakl jest ciekawszy. Mam nadzieję, że publiczność w Kielcach poniesie nas do zwycięstwa - stwierdził Maciej Stolarczyk.

Mecz eliminacji mistrzostw Europy 2023 do lat 21, w którym Polska zmierzy się na stadionie przy ulicy Ściegiennego w Kielcach z San Marino, rozpocznie się we wtorek o godzinie 16.30. Bilety można nabyć w siedzibie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej i przez system bilety.laczynaspilka.pl.

Reklama