Strategiczna droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych w gminie Staszów już gotowa

Data publikacji: 05.09.2020 15:03
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Droga wojewódzka 757 Sielec - Grzybów

Droga wojewódzka 757 Sielec - Grzybów
Fot. Urząd Miasta Staszowa

Zakończyła się przebudowa trasy wojewódzkiej nr 757 na odcinku Sielec - Grzybów. Jak powiedziała Ewa Kondek, zastępca burmistrza Staszowa, to bardzo dobre połączenie, ponieważ niedaleko znajduje się siedziba Siarkopolu, a także huta szkła. Do tego dochodzi sąsiedztwo drogi krajowej nr 79. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3,5 mln zł.

Ewa Kondek podkreśliła, że w staszowskiej strefie gospodarczej powstają trzy zakłady, w których zostanie utworzonych 100 nowych miejsc pracy.

- Miastu zależy na dobrych warunkach dla inwestorów, bo tylko tak można przyciągnąć do Grzybowa kolejnych przedsiębiorców - stwierdziła zastępca burmistrza Staszowa.

Droga wojewódzka 757 Sielec - GrzybówFot. Urząd Miasta Staszowa

Inwestycja obejmowała między innymi przebudowę nawierzchni jezdni na długości 2,5 kilometra. Wybudowano także ścieżkę pieszo-rowerową, przebudowano też zjazdy i skrzyżowania z drogami bocznymi.

To jest drugi etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 757, łączącej Staszów z Grzybowem. W pierwszym etapie, zrealizowanym w 2018 roku przebudowano 3 km drogi w kierunku Stopnicy. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich jest w trakcie procedury przetargowej trzeciego etapu przebudowy. Do wykonania jest 700-metrowy odcinek drogi przebiegający przez Grzybów.

Podobne wiadomości
Reklama