Strażacy walczyli z ogniem na wysypisku śmieci

Data publikacji: 05.07.2020 19:45 / Data aktualizacji: 06.07.2020 14:34
Autor: Marta Gajda , Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2020. Dobrowoda. Pożar składowiska odpadów komunalnych

05.07.2020. Dobrowoda. Pożar składowiska odpadów komunalnych
Fot. KP PSP Busko-Zdrój

15 ratowników z czterech zastępów ochrony przeciwpożarowej gasiło pożar, jaki wybuchł na terenie składowiska odpadów komunalnych w Dobrowodzie, w powiecie buskim. Ogień objął pryzmę mieszanych odpadów komunalnych na terenie składowiska należącego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju.

Zgłoszenie do strażaków o pożarze wpłynęło w niedzielę po godzinie 14.30. Jak informuje st. kpt. Piotr Dziedzic, naczelnik Wydziału Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczego buskiej komendy ogień strawił odpady na powierzchni około 100 m2.

- Okoliczności i przyczynę zdarzenia ustala policja. My przyjęliśmy, że przypuszczalną przyczyną zdarzenia mógł być jakiś materiał zapalny, który znajdował się w nieczystościach - zaznacza.

Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że nie ma zagrożenia dla ludzi oraz okolicznych gospodarstw.

- Pożar był bardzo szybko zlokalizowany. W wyniku podjęcia szybkich i skutecznych działań gaśniczych ogień został bardzo szybko ugaszony - dodaje.

Dogaszanie składowiska, trwało trzy godziny. O zdarzeniu poinformowano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach. W działaniach gaśniczych brali udział także pracownicy zakładu.

05.07.2020. Dobrowoda. Pożar składowiska odpadów komunalnychFot. KP PSP Busko-Zdrój

Reklama