Strażacy wspierają seniorów. Tym razem poprzez zbiórkę owoców i warzyw

Data publikacji: 19.11.2020 13:10
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Kielce. 13.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Strażacy ochotnicy, podobnie jak wiosną, angażują się w pomoc dla seniorów, chorych i niepełnosprawnych. Tym razem poprzez zbiórkę owoców i warzyw. Ksiądz Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz strażaków informuje, że w akcję może się włączyć każdy chętny.

- W czasie pandemii, te osoby są ograniczone, jeżeli chodzi o codzienne zakupy produktów spożywczych, czy leków. Dlatego strażacy i inni wolontariusze spieszą im z pomocą. Zrodziła się akcja „Warzywa i owoce dla seniorów”. Wiemy, że czas jesienno-zimowy jest okresem trudnym, dlatego chcemy wzmocnić seniorów przez naturalne witaminy. Zbieramy dla nich warzywa i owoce - mówi ksiądz Łukasz Zygmunt.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję mogą przywozić owoce i warzywa do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

- Jeżeli ktoś nie może do nas dojechać, prosimy o kontakt z nami, wówczas przyjedziemy pod wskazany adres i je odbierzemy - dodał ksiądz Łukasz Zygmunt.

Owoce i warzywa otrzymają seniorzy przebywający w domach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo-leczniczych. Osoby, które chciałyby wesprzeć seniorów mogą się kontaktować z wolontariatem strażackim pod numerem telefonu 502 429 800.

Reklama