Strażacy z nowym sprzętem od wojewody

Data publikacji: 23.02.2021 12:02
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.02.2021. Kielce. Przekazanie jednostką OSP profesjonalnych systemów alarmowym

23.02.2021. Kielce. Przekazanie jednostką OSP profesjonalnych systemów alarmowym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejne jednostki OSP w regionie z profesjonalnym systemem alarmowym.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gałkowicach w powiecie sandomierskim i druhowie z OSP Lipie w powiecie koneckim, mogą cieszyć się z nowego systemu alarmowego. Umożliwia on w pełni automatyczne uruchamianie syren alarmowych i powiadamiania mieszkańców o niebezpieczeństwie.
Sprzęt dla strażaków ufundował Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Jak mówi wojewoda Zbigniew Koniusz, nowe wyposażenie kolejnych jednostek OSP w regionie przyczyni się do tego, że strażacy będą mogli jeszcze skuteczniej nieść pomoc potrzebującym.

23.02.2021. Kielce. Przekazanie jednostką OSP profesjonalnych systemów alarmowym. Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyskiFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- W ubiegłym roku, ze środków urzędu zakupiono pięć systemów alarmowych o wartości około sześciu tys. zł każdy. Dodatkowo na potrzeby świętokrzyskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zakupiono syreny elektroniczne o wartości około 20 tys. zł - wyjaśnia.

Nowe elementy Zintegrowanego Systemu Alarmowania i Ochrony Ludności trafiły do jednostek OSP z miejscowości Gałkowice w powiecie sandomierskim i Lipie w powicie koneckim.

Stacje DSP są przeznaczone do zdalnego, radiowego uruchamiania syren alarmowych Obrony Cywilnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

23.02.2021. Kielce. Przekazanie jednostką OSP profesjonalnych systemów alarmowymFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama