Strażacy z Samsonowa będą jeździć nowym wozem

Data publikacji: 01.08.2021 16:42
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Strefa munduru
01.08.2021. Samsonów. Nowy wóz strażacki dla OSP w Samsonowie

01.08.2021. Samsonów. Nowy wóz strażacki dla OSP w Samsonowie
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ochotnicza Straż Pożarna w Samsonowie ma nowy wóz strażacki. Kosztował 800 tys. zł.

- To ważny zakup dla strażaków, ponieważ ostatnie zakupione pojazdy mają kolejno 15 i 30 lat, tymczasem nowy pojazd prezentuje zupełnie inną jakość - mówi Wojciech Ślefarski, wójt gminy Zagnańsk. - Cieszę się, że udało się zakupić ten nowy samochód, tym bardziej, że nasza jednostka widnieje w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Niewątpliwie, wpłynie to na morale strażaków, którzy są zaangażowani w swoją pracę i mają poczucie bycia we wspólnocie. Nie ukrywam, że wkrótce będę starać się o dofinansowanie na zakup wozu dla kolejnej jednostki OSP w Zagnańsku - zapowiada wójt.

Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka, przyznała, że jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności gminnej.

- Ochotnicze Straże Pożarne to jedne z najważniejszych jednostek na terenie gminy. Chciałabym podziękować wszystkim druhom i druhnom za ich ofiarną pomoc i ciężką pracę. Strażacy nie szczędzą sił, by stać na straży życia i zdrowia wszystkich mieszkańców Rzeczpospolitej Polskiej, niezależnie od pory dnia i nocy - dodała.

Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik jest przekonana, że nowy wóz strażacki będzie udogodnieniem zarówno dla ratowników, jak i dla mieszkańców.

- Nowy, sprawny wóz to komfort służby dla druhów, a dla nas - poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku powodzi, wypadku, czy innej tragedii, druhowie na pewno udzielą nam pomocy. Jestem dumna, że nowy samochód trafia właśnie do OSP w Samsonowie - mówiła.

Nowy wóz strażacki kosztował 800 tys. zł, z czego 310 tys. zł pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Wsparcie finansowe zapewnili także marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, Wodociągi Kieleckie oraz prywatni sponsorzy.

Reklama