Strażacy z Sandomierza wsparli druhów z gminy Samborzec

Data publikacji: 03.10.2020 12:10
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.10.2020. Sandomierz. Przekazanie zestawu hydraulicznego dla OSP w Złotej
Fot. Urząd Gminy w Samborcu.

03.10.2020. Sandomierz. Przekazanie zestawu hydraulicznego dla OSP w Złotej Fot. Urząd Gminy w Samborcu.
Fot. Urząd Gminy Samborzec

Pełen zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego z pompą, rozpierakami i nożycami otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej, w gminie Samborzec. To sprzęt używany, ale w bardzo dobrym stanie. Jego wartość wynosi 67 tys. zł.

Druhom ochotnikom przekazała go Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu - mówi wójt gminy Samborzec Witold Surowiec.

- To ważne wsparcie dla naszej jednostki, ponieważ często jest ona kierowana do  wypadków drogowych i to nie tylko na terenie gminy Samborzec, ale również do Sandomierza. OSP w Złotej należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, przez naszą gminę przebiega droga krajowa nr 79. Sprzęt jest sprawny, podręczny, wszystko było przetestowane podczas przekazania - dodaje wójt.

Albert Sendrowicz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotej  przyznaje,  że dzięki  nowemu wyposażeniu polepszy się komfort pracy strażaków. Zestaw hydrauliczny to jeden z najbardziej niezbędnych sprzętów w jednostce. Używa się go np. w sytuacjach, gdy trzeba rozciąć samochód, czy odgiąć blachę, aby dostać się do poszkodowanych w wypadku. Do tej pory OSP w Złotej dysponowała zestawem hydraulicznym, ale znacznie mniejszym. W jednostce działa 17 przeszkolonych strażaków.

03.10.2020. Sandomierz. Przekazanie zestawu hydraulicznego dla OSP w Złotej Fot. Urząd Gminy w Samborcu.Fot. Urząd Gminy Samborzec

Reklama