Strażnicy ukarali kierowców i… doszło do zablokowania ulicy [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 07.04.2021 12:31
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.04.2021. Kielce. Zablokowany ruch na ulicy Dużej

07.04.2021. Kielce. Zablokowany ruch na ulicy Dużej
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nieprawidłowe parkowanie i zablokowana droga. Kieleccy strażnicy miejscy założyli blokady na kołach pojazdów, które nieprawidłowo zaparkowały po dwóch stronach ulicy Dużej w Kielcach. Po pewnym czasie obok pojazdów zatrzymały się kolejne i w efekcie ulica Duża została całkowicie zablokowana.

- Gdy pojazdy były blokowane, przejazd przez ulicę Dużą był zapewniony. Wówczas nie było zaparkowanych po prawej stronie samochodów i autobusu - wyjaśnia komendant kieleckiej straży miejskiej Renata Gruszczyńska.

- W momencie, gdy dojechały kolejne auta, pojawiły się utrudnienia w ruchu. Wówczas zapadła decyzja o odholowaniu pojazdów. Na miejsce wezwaliśmy holownik, który ostatecznie zabrał jeden z samochodów na parking strzeżony. Pozostali ukarani blokadą kierowcy sami się zgłosili i po zapłaceniu mandatu oraz zdjęciu blokady odjechali - podkreśla.

07.04.2021. Kielce. Zablokowany ruch na ulicy DużejFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Komendant dodaje, że konsekwencje zostaną wyciągnięte także w stosunku do kierowców autobusu i pojazdów technicznych, którzy co prawda mieli zgodę na parkowanie w centrum miasta, jednak zrobili to w nieprawidłowy sposób. Widząc zablokowane pojazdy, powinni zostawić przejazd lub zgłosić ten fakt np. do straży miejskiej.

- Złamali przepis art. 90 Kodeksu Wykroczeń, który mówi „Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany” - dodaje Renata Gruszczyńska.

Reklama