Strój zawodniczki może przesądzić o sukcesie podczas zawodów

Data publikacji: 04.10.2020 18:39
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Małgorzata Wiśniewska

Na zdjęciu: Małgorzata Wiśniewska
Fot. Małgorzata Wiśniewska / facebook

Strój kulturystki - bikini, wysadzane kamieniami, kosztuje tyle co suknia ślubna, ale może być jednym z elementów, które zapewnią zwycięstwo w mistrzostwach, o czym przekonała się pochodząca z naszego regionu Małgorzata Wiśniewska, mistrzyni Polski i wicemistrzyni świata w kulturystyce w kategorii Bikini Models.

Jak mówi mistrzyni, kanon urody podczas konkursów jest określony - idealna figura, długie włosy, wypielęgnowana cera, makijaż ale i oryginalny ubiór. Na gali dominują stroje różowe i czerwone. Małgorzata Wiśniewska postawiła na odcienie błękitu.

- Mam strój ombre, czyli jasne białe na górze, przechodzące na dole w niebieskie i zielone. Cekiny mam Swarowskiego, więc strój mieni się w różnych kolorach w zależności od pozycji i światła – mówi.

Zawodniczki zazwyczaj wybierają jedno bikini na rok, ponieważ jest dużym wydatkiem, a jego cena osiąga kilka tysięcy złotych. Jak mówi Małgorzata Wiśniewska, stroje szyte są indywidualnie dla konkretnej zawodniczki. Jest tylko kilku specjalistów w Polsce, którzy zajmują się tą dziedziną krawiectwa.

- Stroje są robione na zamówienie, szyte ręcznie, nie ma dwóch takich samych. Są firmy wyspecjalizowane tylko w bikini fitness – dodaje.

Podczas Mistrzostw Polski IBFF i WPF w Kulturystyce i Fitness 2020 w Siedlcach, Małgorzata Wiśniewska zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Bikini Models i wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski. Zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Słowenii, gdzie zdobyła tytuł wicemistrzyni świata. W październiku odbędzie się amerykańskie show, które będzie zwieńczeniem roku dla mistrzyni.

Reklama