Strzelectwo sportowe wraca do łask

Data publikacji: 26.06.2021 15:30
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Strefa munduru
26.06.2021. Skarbka w gminie Bałtów. Zawody strzeleckie

26.06.2021. Skarbka w gminie Bałtów. Zawody strzeleckie
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Uczy pokory, dyscypliny i zasad – strzelectwo sportowe powoli wraca do łask. W celu promocji tej ciekawej dyscypliny pierwszy raz od momentu wybuchu pandemii w powiecie ostrowieckim zorganizowano zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Związek Strzelecki „Strzelec” w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odbyły się na prywatnej strzelnicy w Skarbce w gminie Bałtów.

Kacper Sałaga, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim mówi, że zrzeszenie promuje strzelectwo. Sam uprawia tę dyscyplinę od 8 lat. Jak dodaje, swoją przygodę warto zacząć w strzelnicy, pod okiem wyszkolonych instruktorów, a także na tego typu zawodach, gdzie spotyka się doświadczonych strzelców i instruktorów.

W zawodach uczestniczył Michał Ślusarz. Jak mówi, przed wojną większość społeczeństwa umiała posługiwać się bronią, dlatego potrafiono bronić się w czasie wojny. Co prawda dziś nam wojna nie grozi, jednak warto mieć takie hobby, które jednak nie jest  tanie. Uczy pewnych zasad, szacunku do broni i rywala.

W Skarbce rok temu powstała pierwsza prywatna strzelnica w powiecie ostrowieckim. Właścicielami są Monika i Adrian Kacugowie, dla których strzelectwo jest pasją. Pani Monika mówi, że zainteresowanie tego typu miejscem przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Początkowo miało służyć im do celów prywatnych. Szybko jednak okazało się, że miłośników tej dyscypliny jest znacznie więcej. Mają nadzieję, że z czasem uda się organizować coraz więcej podobnych zawodów. Aby skorzystać ze strzelnicy należy umówić się indywidualnie pod numerem telefonu  781 945 776.

Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia strzelali z pistoletu o kalibrze 9-milimetrów  z odległości 20 metrów.

Reklama